Geconsolideerde balans per 31 december 2025
(vóór resultaatbestemming)
| In miljoenen euro’s |
Noot |
31 dec. 2025 |
31 dec. 2024 |
| |
|
|
|
| Activa |
|
|
|
| |
|
|
|
| Vaste activa |
|
|
|
| - materiële vaste activa |
3,4 |
9.719,0 |
9.434,2 |
| - immateriële vaste activa |
5 |
162,0 |
140,0 |
| - investeringen in joint ventures |
7 |
1.098,1 |
666,7 |
| - investeringen in geassocieerde deelnemingen |
8 |
20,7 |
18,9 |
| - overige kapitaalbelangen |
9 |
7,0 |
7,0 |
| - uitgestelde belastingvorderingen |
10 |
247,5 |
221,0 |
| - afgeleide financiële instrumenten |
23 |
2,3 |
2,5 |
| |
|
|
|
| Totaal vaste activa |
|
11.256,6 |
10.490,3 |
| |
|
|
|
| Vlottende activa |
|
|
|
| - voorraden |
11 |
134,1 |
142,1 |
| - afgeleide financiële instrumenten |
23 |
5,0 |
4,5 |
| - handels- en overige vorderingen |
12 |
339,6 |
317,5 |
| - vennootschapsbelasting |
13 |
37,2 |
27,7 |
| - kas en kasequivalenten |
14 |
28,6 |
66,4 |
| |
|
|
|
| Totaal vlottende activa |
|
544,5 |
558,2 |
| |
|
|
|
| Totaal activa |
|
11.801,1 |
11.048,5 |
| In miljoenen euro’s |
Noot |
31 dec. 2025 |
31 dec. 2024 |
| |
|
|
|
| Passiva |
|
|
|
| |
|
|
|
| Eigen vermogen |
|
|
|
| - toekomend aan aandeelhouder |
15 |
6.477,6 |
6.382,9 |
| - toekomend aan houder minderheidsbelang |
16 |
16,7 |
17,6 |
| |
|
|
|
| Totaal eigen vermogen |
|
6.494,3 |
6.400,5 |
| |
|
|
|
| Langlopende schulden |
|
|
|
| - rentedragende leningen |
17 |
3.371,0 |
3.274,8 |
| - leaseverplichtingen |
18 |
103,4 |
104,0 |
| - contractverplichtingen |
19 |
96,0 |
85,1 |
| - uitgestelde belastingverplichtingen |
20 |
157,8 |
190,5 |
| - personele voorzieningen |
21 |
96,6 |
95,7 |
| - overige voorzieningen |
22 |
33,3 |
27,8 |
| - afgeleide financiële instrumenten |
23 |
7,6 |
10,9 |
| - overige langlopende verplichtingen |
24 |
25,0 |
19,7 |
| |
|
|
|
| Totaal langlopende schulden |
|
3.890,7 |
3.808,5 |
| |
|
|
|
| Kortlopende schulden |
|
|
|
| - kortlopende financieringsverplichtingen |
25 |
800,0 |
280,0 |
| - leaseverplichtingen |
18 |
11,6 |
9,7 |
| - contractverplichtingen |
19 |
5,9 |
5,3 |
| - afgeleide financiële instrumenten |
23 |
9,8 |
11,6 |
| - handels- en overige schulden |
26 |
588,8 |
532,4 |
| - vennootschapsbelasting |
13 |
- |
0,5 |
| |
|
|
|
| Totaal kortlopende schulden |
|
1.416,1 |
839,5 |
| |
|
|
|
| Totaal passiva |
|
11.801,1 |
11.048,5 |
Geconsolideerde winst-en-verliesrekening over 2025
| In miljoenen euro’s |
Noot |
|
2025 |
|
2024 |
| |
|
|
|
|
|
| Voortgezette bedrijfsactiviteiten |
|
|
|
|
|
| Netto-omzet |
29 |
1.551,0 |
|
1.253,0 |
|
| Overige opbrengsten |
30 |
51,2 |
|
41,4 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Totale opbrengsten |
|
|
1.602,2 |
|
1.294,4 |
| |
|
|
|
|
|
| Aan investeringen toegerekende kosten |
4,5 |
152,4 |
|
130,6 |
|
| Personeelskosten |
31 |
-388,4 |
|
-330,0 |
|
| Afschrijvingskosten (im)materiële vaste activa |
4,5,32 |
-374,2 |
|
-353,7 |
|
| Bijzondere waardevermindering |
4 |
-140,7 |
|
- |
|
| Overige kosten |
33 |
-749,6 |
|
-634,1 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Totale lasten |
|
|
-1.500,5 |
|
-1.187,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Bedrijfsresultaat |
|
|
101,7 |
|
107,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Financiële baten |
34 |
|
10,2 |
|
21,2 |
| Financiële lasten |
35 |
|
-96,0 |
|
-79,3 |
| Aandeel in resultaat joint ventures |
7 |
|
17,5 |
|
33,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Resultaat vóór belastingen |
|
|
33,4 |
|
82,3 |
| |
|
|
|
|
|
| Belastingen |
36 |
|
51,6 |
|
-12,1 |
| |
|
|
|
|
|
| Resultaat na belastingen |
|
|
85,0 |
|
70,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Toerekening van het resultaat na belastingen |
|
|
|
|
|
| - Resultaat toekomend aan aandeelhouder |
47 |
|
83,6 |
|
67,8 |
| - Resultaat toekomend aan houder minderheidsbelang |
16 |
|
1,4 |
|
2,4 |
| |
|
|
|
|
|
| Resultaat na belastingen |
|
|
85,0 |
|
70,2 |
Geconsolideerd overzicht van het totaalresultaat over 2025
| In miljoenen euro’s |
Noot |
|
2025 |
|
2024 |
| |
|
|
|
|
|
| Resultaat na belastingen, zoals opgenomen in de geconsolideerde winst-en-verliesrekening |
|
|
85,0 |
|
70,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Saldo van actuariële winsten en verliezen terzake van personeelsbeloningen, |
21,46 |
8,3 |
|
3,9 |
|
| waarvan vennootschapsbelasting |
20,46 |
-2,5 |
|
-1,2 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Totaal van de resultaten verwerkt in het eigen vermogen, welke bij realisatie niet worden geherclassificeerd naar de winst-en-verliesrekening |
|
|
5,8 |
|
2,7 |
| |
|
|
|
|
|
| Mutatie in de cashflow hedge reserves van joint ventures en geassocieerde deelnemingen |
7,44 |
5,3 |
|
-1,7 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Totaal van de resultaten verwerkt in het eigen vermogen, welke bij realisatie worden geherclassificeerd naar de winst-en-verliesrekening |
|
|
5,3 |
|
-1,7 |
| |
|
|
|
|
|
| Totaal niet-gerealiseerde resultaten |
|
|
11,1 |
|
1,0 |
| |
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
|
|
96,1 |
|
71,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Toerekening van het totaal van de gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
|
|
|
|
|
| - Resultaat toekomend aan aandeelhouder |
|
|
94,7 |
|
68,8 |
| - Resultaat toekomend aan minderheidsbelang derden |
|
|
1,4 |
|
2,4 |
| |
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
|
|
96,1 |
|
71,2 |
Geconsolideerd mutatieoverzicht van het eigen vermogen over 2025
| In miljoenen euro’s |
Aandelen-kapitaal |
Reële waarde reserve |
Cash flow hedge reserve |
Overige reserves |
Onverdeeld resultaat |
Totaal eigen vermogen toekomend aan aandeel-houder |
Totaal eigen vermogen toekomend aan houder minderheids-belang |
Totaal eigen vermogen |
| Noot |
43 |
15 |
44 |
46 |
47 |
|
16 |
|
| 2025 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Stand per 1 januari 2025 |
0,2 |
-172,7 |
-8,4 |
6.496,1 |
67,8 |
6.382,9 |
17,6 |
6.400,5 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde resultaten over het boekjaar |
- |
- |
- |
- |
83,6 |
83,6 |
1,4 |
85,0 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de niet-gerealiseerde resultaten over het boekjaar |
- |
- |
5,3 |
5,8 |
- |
11,1 |
- |
11,1 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
- |
- |
5,3 |
5,8 |
83,6 |
94,7 |
1,4 |
96,1 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Uitgekeerd dividend 2024 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
-2,3 |
-2,3 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Toegevoegd aan de overige reserves |
- |
- |
- |
67,8 |
-67,8 |
- |
- |
- |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Stand per 31 december 2025 |
0,2 |
-172,7 |
-3,1 |
6.569,7 |
83,6 |
6.477,6 |
16,7 |
6.494,3 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Stand per 1 januari 2024 |
0,2 |
-172,7 |
-6,7 |
6.277,1 |
482,3 |
6.580,0 |
16,0 |
6.596,0 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde resultaten over het boekjaar |
- |
- |
- |
- |
67,8 |
67,8 |
2,4 |
70,2 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de niet-gerealiseerde resultaten over het boekjaar |
- |
- |
-1,7 |
2,7 |
- |
1,0 |
- |
1,0 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Totaal van de gerealiseerde en niet-gerealiseerde resultaten |
- |
- |
-1,7 |
2,7 |
67,8 |
68,8 |
2,4 |
71,2 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Uitgekeerd dividend 2023 |
- |
- |
- |
- |
-266,0 |
-266,0 |
-0,8 |
-266,8 |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Toegevoegd aan de overige reserves |
- |
- |
- |
216,3 |
-216,3 |
- |
- |
- |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Stand per 31 december 2024 |
0,2 |
-172,7 |
-8,4 |
6.496,1 |
67,8 |
6.382,9 |
17,6 |
6.400,5 |
Geconsolideerd kasstroomoverzicht over 2025
| In miljoenen euro’s |
Noot |
|
2025 |
|
2024 |
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit operationele activiteiten |
|
|
|
|
|
| Totale opbrengsten |
2,29,30 |
1.602,2 |
|
1.294,4 |
|
| Totale lasten |
31,32,33 |
-1.500,5 |
|
-1.187,2 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Bedrijfsresultaat |
|
|
101,7 |
|
107,2 |
| |
|
|
|
|
|
| Aanpassingen voor: |
|
|
|
|
|
| - afschrijvingskosten |
4,5,32 |
|
370,4 |
|
341,3 |
| - bijzondere waardevermindering |
3,4 |
|
140,7 |
|
- |
| - mutatie voorraden |
11 |
|
8,0 |
|
27,8 |
| - mutatie werkkapitaal (exclusief kas en kasequivalenten) |
12,26 |
|
38,4 |
|
-105,6 |
| - mutatie voorzieningen |
21,22 |
|
11,0 |
|
-52,1 |
| - resultaat desinvesteringen (im)materiële vaste activa |
32 |
|
3,8 |
|
12,4 |
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit bedrijfsoperaties |
|
|
674,0 |
|
331,0 |
| |
|
|
|
|
|
| Ontvangen rente |
34 |
9,6 |
|
17,8 |
|
| Ontvangen dividend joint ventures |
7 |
25,4 |
|
33,3 |
|
| Betaalde rente op leaseverplichtingen |
18,35 |
-1,9 |
|
-1,7 |
|
| Betaalde rente op financieringen |
35 |
-86,5 |
|
-65,9 |
|
| Betaalde vennootschapsbelasting |
36 |
-30,3 |
|
-37,3 |
|
| Teruggave vennootschapsbelasting |
36 |
9,9 |
|
45,7 |
|
| |
|
|
|
|
|
| |
|
|
-73,8 |
|
-8,1 |
| Kasstroom uit operationele activiteiten |
|
|
600,2 |
|
322,9 |
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit investeringsactiviteiten |
|
|
|
|
|
| Investeringen in materiële vaste activa |
4 |
-769,5 |
|
-561,9 |
|
| Investeringen in immateriële vaste activa |
5 |
-35,4 |
|
-59,5 |
|
| Desinvesteringen in materiële vaste activa |
4 |
0,6 |
|
0,3 |
|
| Investeringen in joint ventures en geassocieerde deelnemingen |
7,8 |
-422,4 |
|
-174,3 |
|
| Opname leningen door joint ventures en geassocieerde deelnemingen |
7,8 |
-13,9 |
|
-69,0 |
|
| Aflossing leningen door joint ventures en geassocieerde deelnemingen |
7,8 |
0,4 |
|
44,7 |
|
| Desinvesteringen groepsmaatschappijen, na aftrek van meeverkochte kas en kasequivalenten |
|
- |
|
39,5 |
|
| Desinvesteringen joint ventures |
7 |
- |
|
27,2 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit investeringsactiviteiten |
|
|
-1.240,2 |
|
-753,0 |
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit financieringsactiviteiten |
|
|
|
|
|
| Opname langlopende leningen |
17 |
743,3 |
|
498,2 |
|
| Aflossing van langlopende leningen |
17 |
-125,0 |
|
-175,0 |
|
| Aflossing leaseverplichtingen |
18 |
-9,9 |
|
-9,3 |
|
| Opname kortlopende financieringsverplichtingen |
25 |
505,1 |
|
155,0 |
|
| Aflossing kortlopende financieringsverplichtingen |
25 |
-510,1 |
|
- |
|
| Uitgekeerd dividend aan aandeelhouder |
15,47 |
- |
|
-266,0 |
|
| Uitgekeerd dividend aan houder minderheidsbelang |
16 |
-2,3 |
|
-0,8 |
|
| |
|
|
|
|
|
| Kasstroom uit financieringsactiviteiten |
|
|
601,1 |
|
202,1 |
| |
|
|
|
|
|
| Netto kasstroom in het boekjaar |
|
|
-38,9 |
|
-228,0 |
| |
|
|
|
|
|
| Kas en kasequivalenten primo boekjaar |
14 |
|
66,4 |
|
294,7 |
| Koers- en omrekeningsverschillen op geldmiddelen |
|
|
1,1 |
|
-0,3 |
| |
|
|
|
|
|
| Kas en kasequivalenten ultimo boekjaar |
14 |
|
28,6 |
|
66,4 |